Liczniki Klientów

LICZNIKI KLIENTÓW ELEKTRONICZNE
Elektroniczny licznik klientów umieszcza się przy wejściach do obiektów. Liczy on osoby przechodzące między czujnikami licznika. Wykorzystując do tego niewidzialne promieniowanie podczerwone. Może rozróżniać kierunek poruszania się klientów i dzięki temu liczy tylko osoby wchodzące, a osoby wychodzące nie zmieniają stanu licznika klientów.
Liczniki klientów naszej firmy
  • nie wymagają materiałów eksploatacyjnych (kart magnetycznych, itp.)
  • nie wymagają od liczonych klientów żadnej dodatkowej aktywności
  • nie utrudniają ruchu
  • zapewniają praktycznie zerowe koszty eksploatacji (tylko minimalny pobór prądu)
Elektroniczny licznik klientów może policzyć
  • klientów placówek handlowych
  • gości salonów samochodowych
  • uczestników imprez promocyjnych (''dni otwarte'')
  • imprez masowych (kulturalnych sportowych)
  • czytelników w czytelniach, bibliotekach
  • odwiedzających muzea i wystawy
Budowa i zasada działania elektronicznego licznika klientów
Nadajnik i odbiornik montowane są naprzeciw siebie, na wysokości ok. 1,3m. Nadajnik wysyła modulowaną wiązkę promieni podczerwonych w kierunku odbiornika. Dzięki zastosowaniu modulacji system jest w znacznym stopniu niewrażliwy na oświetlenie zewnętrzne. Odbiornik zawiera dwa systemy odbiorcze z fotodetektorami, umieszczonymi w linii poziomej w odległości 100mm. Osoba przechodząca przez bramkę utworzoną przez nadajnik i odbiornik zasłania kolejno detektory odbiornika. Powoduje to powstanie impulsów na wyjściach odbiornika, które przesyłane są do licznika impulsów. Licznik na podstawie analizy kolejności i koincydencji impulsów określa kierunek przechodzenia osoby przez bramkę i jeżeli osoba wchodzi, to zwiększa swoją zawartość, a jeżeli wychodzi, to zawartość licznika pozostaje bez zmian. System nie liczy cienkich, pionowych przedmiotów przenoszonych przez przejście, np. lasek, parasoli, pasków od torebek, itp. Minimalna grubość liczonego przedmiotu podnosi wynosi ok. 100 mm w środku przejścia.
Liczniki klientów - Ogólne metody stosowania
Szerokość przejścia
Zalecana szerokość przejścia wynosi 80 do 100 cm. Przy szerszych przejściach kilku klientów może wchodzić jednocześnie, obok siebie, co powoduje przekłamania liczenia (wskazywana jest mniejsza liczba klientów). Szersze przejścia należy podzielić na węższe i w każdym zainstalować zestaw liczący. Jeżeli ruch jest mały, a dopuszczalne są niewielkie niedokładności liczenia, to można zastosować jeden zestaw na całe przejście. Na zamówienie wykonujemy specjalne zestawy z selektywnymi barierami i nadajnikami dużej mocy o zasięgu do 8m. Zestaw o dużym zasięgu stosuje się także, gdy samo przejście jest wąskie, ale trudno w nim umocować czujniki. Można je wtedy zamontować na przeciwległych ścianach pomieszczenia, zaraz przy wejściu.
Wysokość montażu
Najlepsze wyniki w liczeniu klientów dorosłych uzyskuję się, jeżeli wiązka promieni przebiega na wysokości ok. 130 cm nad podłożem. Dzieci o wzroście poniżej 130 cm nie są liczone. Nie zaleca się montowania bariery poniżej 80 cm.
Celem naszej firmy jest to, aby współpraca z naszymi Klientami przynosiła im zadowolenie. Dlatego też szczegółowo analizujemy Państwa indywidualne potrzeby i w oparciu o to proponujemy rozwiązania, które są optymalne zarówno pod względem operacyjnym, jak i kosztowym. W naszej ofercie, jaką mamy przyjemność zaprezentować, znajdziecie Państwo wysokiej klasy liczniki klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas urządzenia wyróżniały się jak najwyższą jakością, były solidne i niezawodne. Nasze liczniki klientów nie wymagają materiałów eksploatacyjnych (np. kart magnetycznych), nie utrudniają ruchu, nie wymagają od liczonych klientów żadnej dodatkowej aktywności, a także zapewniają praktycznie zerowe koszty eksploatacji. Elektroniczne liczniki klientów umożliwiają liczenie osób, które odwiedzają placówki handlowe, punkty usługowe, galerie, muzea, wystawy, salony samochodowe, obiekty sportowe, itp. Rozbudowany system dostarcza właścicielom i zarządcom sklepów informacje o tym, ilu klientów odwiedziło dany punkt handlowy i kiedy. Nasze systemy pomogą Państwu zdobyć wiedzę również na temat tego, jak efektywne są działania marketingowe i jaką skuteczność mają Wasi sprzedawcy. Zapraszamy - nasze liczniki klientów czekają!